دسته‌ها
فناوری اطلاعات - ترجمه مقاله کامپیوتر - ترجمه مقاله مقالات انگلیسی رایگان مقالات ترجمه شده

ترجمه مقاله امنیت و حریم خصوصی در برنامه‌های کاربردی شهر هوشمند: چالش‌ها و راهکارها

عنوان مقاله انگلیسی
Security and Privacy in Smart City Applications: Challenges and Solutions
عنوان ترجمه فارسی

ترجمه مقاله امنیت و حریم خصوصی در برنامه‌های کاربردی شهر هوشمند: چالش‌ها و راهکارها

دسته : فناوری اطلاعات

ترجمه مقاله ساختار خود سازمان یافته برای مدیریت تحرک در شبکه های بی سیم

چکیده

 با شکوفایی و رشد اینترنت اشیا، شهر هوشمند به یک پارادایم نوظهور تبدیل شده است که شامل سنجش همه جا حاضر، زیرساختارهای شبکه ای ناهمگن و سیستم‌های کنترل و پردازش اطلاعات هوشمند است. یک شهر هوشمند می تواند دنیای فیزیکی را در زمان واقعی نظارت کند و سرویس‌های هوشمندی برای ساکنان محلی و مسافران ارائه کند سرویس‌ها و خدماتی چون حمل و نقل، بهداشت و درمان، محیط، سرگرمی و انرژی. با این حال، نگرانی‌هایی در مورد امنیت و حفظ حریم خصوصی بوجود می‌آیند زیرا برنامه‌های کاربردی شهر هوشمند نه تنها طیف گسترده ای از اطلاعات حساس به حریم خصوصی را برای مردم و محافل اجتماعی جمع آوری می‌کنند، بلکه امکانات شهر را کنترل می‌کنند و زندگی مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهند. در این مقاله، به بررسی امنیت و حریم خصوصی در برنامه‌های کاربردی شهرستان هوشمند می‌پردازیم. به طور خاص در ابتدا برنامه‌های کاربردی امیدوارکننده ی شهر هوشمند و معماری آن را معرفی می‌کنیم. سپس چالش‌های حفظ حریم خصوصی و امنیت را در این برنامه‌های کاربردی مورد بحث قرار می دهیم. برخی از تلاش‌های تحقیقاتی انجام شده اند تا به این چالش های حریم خصوصی و امنیت برای مراقبت‌های بهداشتی هوشمند، حمل و نقل، انرژی هوشمند بپردازند. در نهایت به برخی از مسائل باز برای تحقیقات آینده اشاره خواهیم کرد.

-1مقدمه

با اقتصاد رو به رشد و تحولات اجتماعی، مردم کشورهای مختلف به سمت شهرها حرکت می‌کنند و موج شهرنشینی گسترده‌ای در سراسر جهان بوجود آمده است. تا سال 2030، جمعیت شهری تا 5 میلیارد برآورد شده است ( در حدود 60 درصد جمعیت جهان) که فرصت‌های گسترده ای برای توسعه‌ی اجتماعی و اقتصادی شهرها فراهم آورده اند. با توجه به خواسته‌های در حال رشد ساکنان محلی، توسعه‌ی زیرساخت‌های اساسی و سیاست‌ها تضمین نشده اند.

علاوه بر این، این رشد شهری بیش از حد سریع و برنامه ریزی نشده سربار بسیاری برای وضعیت آب و هوا، انرژی و محیط و حتی زندگی ایجاد می‌کند. این مسائل باعث می‌شوند توسعه‌ی پایدار شهری نهایی آهسته‌تر شوند. به منظور کاهش مشکلات شهرسازی سریع، ضروری است که ارائه‌ی خدمات و وضعیت دولت را بهبود بخشیم و سیار بودن را معرفی کنیم و به امکانات عمومی شهری، مراقبت‌های بهداشتی باکیفیت و آموزش و پرورش و زندگی در مناطق پرجمعیت دسترسی آسان داشته باشیم. در اینجا به کانون توجه نیاز داریم که روند شهرنشینی را در مدیریت نوآورانه‌ی عملیات شهری پوشش دهد و انواع خدمات هوشمند برای ساکنان محلی، بازدیدکنندگان و دولت بوجود آورد تا تقاضاهای متنوع و روز افزون را پاسخ دهند….

Abstract

With the flourishing and advancement of the IoT, the smart city has become an emerging paradigm, consisting of ubiquitous sensing, heterogeneous network infrastructure, and intelligent information processing and control systems. A smart city can monitor the physical world in real time, and provide intelligent services to both local residents and travelers in terms of transportation, healthcare, environment, entertainment, and energy. However, security and privacy concerns arise, since smart city applications not only collect a wide range of privacy-sensitive information from people and their social circles, but also control city facilities and influence people’s lives. In this article, we investigate security and privacy in smart city applications. Specifically, we first introduce promising smart city applications and architecture. Then we discuss several security and privacy challenges in these applications. Some research efforts are subsequently presented to address these security and privacy challenges for intelligent healthcare, transportation, and smart energy. Finally, we point out some open issues for future research

 

ادامه مطلب و دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − چهار =