دسته‌ها
مقالات انگلیسی رایگان

ترجمه مقاله یک روش زمانبندی- بهینه‌سازی چند هدفه بر اساس الگوریتم کلونی مورچگان در رایانش ابری

عنوان مقاله انگلیسی رایگان A Multi-Objective Optimization Scheduling Method Based on the Ant Colony Algorithm in Cloud Computing
عنوان فارسی ترجمه مقاله یک روش زمانبندی- بهینه‌سازی چند هدفه بر اساس الگوریتم کلونی مورچگان در رایانش ابری
ترجمه مقاله یک روش زمانبندی- بهینه‌سازی چند هدفه بر اساس الگوریتم کلونی مورچگان در رایانش ابری:
:

:
:
تصویر پیش فرض

http://20elm.ir/wp-content/uploads/2016/10/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1.pngجزئیات بیشتر و دانلود مقاله ترجمه شده
(مقاله انگلیسی رایگان)
عنوان فارسی ترجمه مقاله یک روش زمانبندی- بهینه‌سازی چند هدفه بر اساس الگوریتم کلونی مورچگان در رایانش ابری

 

چکیده

برای برنامه های زمانبدی وظیفه در محاسبات کلود، یک روش بهینه سازی چندهدفه در اینجا معرفی می شود. ابتدا، با هدف تنوع زیستی منابع و وظایف در محاسبات کلود، ما یک مدل هزینه منبع معرفی می کنیم که تقاضای وظایف بر روی منابع را با جزئیات بیشتری تعریف می کند. این مدل انعکاس کننده رابطه بین هزینه های منبع و هزینه های بودجه می باشد.

یک روش زمانبندی بهینه سازی چندهدفه بر اساس مدل هزینه منبع معرفی شده است.

این روش، makespan (زمان تکمیل) و هزینه های بودجه کاربر را به عنوان محدودیت های مسئله بهینه سازی در نظر گرفته و به بهینه سازی چندهدفه هر دو مورد کارایی و هزینه دست می یابد.

یک الگوریتم کلونی مورچگان بهبود یافته به منظور حل این مسئله معرفی شده است. دو تابع محدودیت برای ارزیابی مورد استفاده قرار گرفته و بازخوردی با توجه به کارایی و هزینه بودجه ارائه می دهد.

این دو تابع محدودیت اعمال شده بر روی الگوریتم، کیفیت راه حل را بصورت بموقع و بر اساس بازخورد به منظور دستیابی به راه حل بهینه، تعدیل می کند.

بعضی از آزمایشات شبیه سازی به منظور ارزیابی کارایی این مدل با استفاده از چهار متریک ذیل، طراحی شده اند: 1) makespan؛ 2) هزینه؛ 3) نرخ نقض مهلت؛ و 4) بهره برداری از منبع. نتایج آزمایشی (تجربی) نشان می دهند که بر اساس این چار متریک، یک روش بهینه سازی چندهدفه بهتر از دیگر روش های مشابه می باشد، بخصوص به این دلیل که کارایی آن در سناریوی بهترین حالت، حدود 56.6% افزایش پیدا کرد.

این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

مقاله درباره محاسبات کلود,
مقاله درباره کلونی مورچگان,
مقاله درباره زمانبندی وظیفه,
مقاله درباره مهلت,
مقاله درباره محدودیت هزینه,

1-مقدمه

زمانبندی وظیفه در محاسبات کلود، مهم می باشد [1] چرا که آن مستقیما بار و کارایی یک سیستم را تحت تاثیر قرار می دهد. یک روش موثر زمانبندی وظیفه نیاز دارد تا نه تنها نیازهای کاربر بلکه بهره وری کل سیستم را بهبود بخشد. مسائل زمانبندی وظیفه یک مسئله معمول NP-hard می باشند. در حال حاضر، محققان زیادی این مسئله را با استفاده از الگوریتم کلونی مورچگان حل کرده اند. الگوریتم کلونی مورچگان یک الگوریتم بهینه سازی احتمالاتی و غیرقطعی است؛ بنابراین، بدست آوردن یک راه حل بهینه سراسری در آن راحت است. علاوه بر این، آن قدرتمند بوده و به بهینه سازی ریاضیاتی و ویژگی های ساختاری خود مسئله تکیه ندارد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =