دسته‌ها
فناوری اطلاعات - ترجمه مقاله مقالات انگلیسی رایگان مقالات ترجمه شده

ترجمه مقاله مدل نهان نگاری قوی با استفاده از اصلاح افراز بلوک مبتنی بر موجک

عنوان مقاله انگلیسی رایگان A ROBUST STEGANOGRAPHY MODEL USING WAVELET-BASED BLOCK-PARTITION MODIFICATION
عنوان فارسی ترجمه مقاله مدل نهان نگاری قوی با استفاده از اصلاح افراز بلوک مبتنی بر موجک

ترجمه مقاله مدل نهان نگاری قوی با استفاده از اصلاح افراز بلوک مبتنی بر موجک
:
:

:
:
تصویر پیش فرض

http://20elm.ir/wp-content/uploads/2016/10/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1.pngجزئیات بیشتر و دانلود مقاله ترجمه شده
(مقاله انگلیسی رایگان)

عنوان فارسی ترجمه مقاله

مدل نهان نگاری قوی با استفاده از اصلاح افراز بلوک مبتنی بر موجک

 

این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
مقاله درباره پنهان سازی پیام
مقاله درباره RGB
مقاله درباره تصویر اختلاف
جاسازی
مقاله درباره تبدیل موجک
مقاله درباره PSNR
Message hiding
difference image
embedding
wavelet transform.

چکیده

یک روش کارآمد نهان نگاری برای جاسازی پیام های محرمانه در تصاویر مقیاس خاکستری و رنگی RGB پیشنهاد شده است. در این مقاله نهان نگاری حوزه موجک برای پنهان نمودن مقادیر عظیمی داده با ایمنی بالا، نامرئی شدن مناسب و بدون از دست رفتن پیام های محرمانه اتخاذ شده است.

اطلاعات در جاهایی از تصویر میزبان تعبیه می شوند که دارای بافت سطح بالایی است تا میزان مرئی بودن اطلاعات تعبیه شده در تصویر میزبان را کاهش دهد. ضرایب موجک معنادار دارای شرایط و بافت و حساسیت آن به تغییرات مقدار رنگ خاکستری در میان مقیاس های با غلظت متفاوت (تجزیه موجک سطح 1، سطح 2 و سطح 3) جهت تعیین موقعیت ها و دامنه ها به منظور تعبیه تطبیقی پیام محرمانه مورد استفاده قرار می گیرد. ما نواحی دارای بافت متراکم نزدیک به لبه ها را در زیرباندهای فرکانس بالا در حوزه موجک در نظر می گیریم.

تصویر پوششی تبدیل شده در هر لایه (لایه های R، G و B) به تعدادی بلوک 4×4 متصل فاقد همپوشانی تقسیم شده است. یک مقدار متفاوت از مقادیر پیکسل های مجاور در هر بلوک محاسبه شده است که تصویر تفاوت افرازشده (PDI) را تولید می کند. زیرباندهای موجک جهت محاسبه تغییرات انتخاب شده اند.

انتخاب بازه های دامنه بر مبنای مشخصه های حساسیت بینایی انسان به تغییر میزان رنگ خاکستری از صافی به کنتراست، انجام می گیرد.

تعداد بیت هایی که می توان در هر بلوک تعبیه نمود متغیر است و تصمیم گیری برای آن بر اساس عرض طیفی انجام می شود که مقدار اختلاف دو پیکسل و مقدار پیک پیشینه نگار بلوک (Pk) به آن تعلق دارد. پیام محرمانه تعبیه شده را می توان از تصویر نهان نگار حاصل استخراج کرد و تصویر پوششی اصلی معکوس می شود.

مدل پیشنهادی یک تکنیک نهان نگاری تصاویر با ظرفیت بالا با سطح قابل قبولی از محسوس بودن و اعوجاج در تصویر پوششی و نیز سطح بالایی از امنیت کلی تولید خواهد کرد. این راه حل مستقل از ماهیت داده هایی است که قرار است نهان سازی شوند و یک تصویر نهان شده با حداقل تخریب ایجاد می کند.

نتایج تجربی بیانگر امکان پذیری روش های پیشنهادی است.

حملات آماری مختلف نیز جهت جمع آوری داده های مربوطه برای نشان دادن امنیت این روش انجام پذیرفت.

نتایج تجربی نشان داد که این الگوریتم ظرفیت بالایی در جاسازی و نامرئی بودن مناسب دارد.

افزون بر این PSNR تصویر پوششی با تصویر نهان نگاری شده نتایج بهتری را در مقایسه با دیگر روش های موجود در نهان نگاری نشان می دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هشت =