دسته‌ها
فناوری اطلاعات - ترجمه مقاله مقالات انگلیسی رایگان مقالات ترجمه شده

ترجمه مقاله مدیریت انرژی مطلع از کیفیت سرویس در گره های سنسور بدنِ تغذیه شده توسط برداشت انرژی انسان

عنوان مقاله انگلیسی

QoS-Aware Energy Management in Body Sensor Nodes Powered by Human Energy Harvesting
عنوان ترجمه فارسی

ترجمه مقاله مدیریت انرژی مطلع از کیفیت سرویس در گره های سنسور بدنِ تغذیه شده توسط برداشت انرژی انسان

دسته : فناوری اطلاعات

ترجمه مقاله مدیریت انرژی مطلع از کیفیت سرویس در گره های سنسور بدنِ تغذیه شده توسط برداشت انرژی انسان

این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
مقاله درباره WBAN
مقاله در مورد کیفیت سرویس
مقاله درباره برداشت انرژی
WBAN
quality of service
energy harvesting

چکیده

برداشت انرژی در محیط انسانی به صورت یک روش موثر جهت شارژ گره های سنسور بدن در شبکه های ناحیه بدن بی سیم (WBAN) شناخته می شود.

در چنین شبکه هایی، قابلیت گره ها در تشخیص رخدادها، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تقاضاهای کیفیت دقیق سرویس برحسب تاخیر، توان عملیاتی و تلفات بسته را نکمیل می کند.

با این حال، انرژی محدود جمع آوری شده توسط حرکات بدن همراه با الزامات اساسیِ سیگنال های حیاتی سلامت برحسب QoS، سبب بروز چالش های مهمی برای WBANها شده و بر نیاز برای روش های مدیریت انرژی مطلع از QoS تلفیق شده جدید تاکید دارد.

در این مقاله، ما یک روش کنترل کیفیت سرویس توان متصل که شامل سه ماژولی است که به منظور استفاده بهینه از انرژی و دستیابی به بهترین QoS ممکن استفاده می شود را پیشنهاد داده ایم.روش پیشنهاد شده تضمین می کند که یک گره سنسور قادر به تشخیص رخدادهای درمانی بوده و بسته های داده مربوطه را به طور کارآمدی ارسال می کند. شبیه سازی های گسترده برای فعالیت های مختلف انسان (مانند استراحت، راه رفتن، دویدن و دوچرخه سواری) نشان می دهد که کاربرد PEH-QoS در یک گره درمانی سبب افزایش بازدهی تشخیص، توان عملیاتی و بازدهی انرژی در سیستم می شود.

1-مقدمه

شبکه های ناحیه بدن بی سیم (WBAN) با چندین چالش مواجه است که باید پیش از پیاده سازی نهایی در سیستم های telemedicine بر آن غلبه شود. دستگاه های پزشکی که یک شبکه را تشکیل می دهند، به آنها گره های بدن گفته می شود و به طور کلی ناهمگن بوده، دستورات مختلفی را اجرا می کنند و منابع تغذیه و الزامات کیفیت مختلفی دارند…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =