دسته‌ها
مقالات انگلیسی رایگان

ترجمه مقاله جلوگیری از حمله تکرار گره در شبکه های حسگر بی سیم ایستا

عنوان مقاله انگلیسی PREVENTING NODE REPLICATION ATTACK IN STATIC WIRELESS SENSOR NETWROKS
عنوان فارسی ترجمه مقاله جلوگیری از حمله تکرار گره در شبکه های حسگر بی سیم ایستا
ترجمه مقاله جلوگیری از حمله تکرار گره در شبکه های حسگر بی سیم ایستا:
:

:
:
تصویر پیش فرض

http://20elm.ir/wp-content/uploads/2016/10/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1.pngجزئیات بیشتر و دانلود مقاله ترجمه شده
(مقاله انگلیسی رایگان)

عنوان فارسی

ترجمه مقاله جلوگیری از حمله تکرار گره در شبکه های حسگر بی سیم ایستا

چکیده

انرژی لازم برای حس کردن و پردازش همراه با تکنولوژی مخابرات بی سیم، استفاده حداکثری از شبکه های حسگر بی سیم (WSN) را در آینده نزدیک مقرون به صرفه نموده است. اگرچه، امنیت WSN کماکان به عنوان یک چالش باقی مانده است.

یکی از این چالش های امنیتی، حمله تکرار گره می باشد، جاییکه دشمن گره معتبر از شبکه را تسخیر نموده و تمامی موارد امنیتی مانند کلیدهای رمزنگاری، شناسه گره، شناسه تولید و غیره را استخراج می نماید و گروهی از گره های تسخیر شده مشابه را تولید می نماید که از نظر رمزنگاری دارای گواهینامه رمزنگاری یکسانی می باشند. تعداد زیادی پروتکل برای مقابله با حمله تکرار گره در منابع قبلی گزارش شده است.

اما، تعداد کمی از آن ها مکانیزم پیشگیرانه مقاومی در برابر این حمله ارائه می دهند که از هر نظر بتواند جلوی آسیب را بگیرد. در این مقاله، یک پروتکل مستقل از موقعیت، برای جلوگیری از عضویت یک گره معتبر بويژه گره های همسان به یک شبکه پیشنهاد شده است، بنابراین گره های مخرب دیگر باعث ایجاد آشوب بیشتر در شبکه نخواهند شد.

این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:

مقاله درباره شبکه حسگر بیسیم,
مقاله درباره ,WSN
مقاله درباره امنیت,
مقاله درباره حمله تکرار گره,
WSN
security
node replication attack

1-مقدمه

یک شبکه حسگر بی سیم (WSN)، شبکه ای از حسگرهای با توزیع فضایی و مجهز به یک سری دستگاه تحت عنوان گره حس کننده می باشد، که برای هدف مشترکی با یکدیگر در حال تعامل هستند. این شبکه، خود سازمان یافته می باشد. گره های حس کننده، اطلاعات دنیای واقعی را ثبت می کنند و آن ها را به شکلی که بتوان برای استفاده های بیشتر پردازش و ذخیره نمود، تبدیل می نمایند. توانایی گره های حس کننده در یک WSN می تواند به میزان زیادی متغیر باشد…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 20 =