دسته‌ها
فناوری اطلاعات - ترجمه مقاله مقالات انگلیسی رایگان مقالات ترجمه شده

ترجمه مقاله نظارت بر تعداد گام: تشخیص حملات گودال در شبکه های حسگر بی سیم

عنوان مقاله انگلیسی
Hop-Count Monitoring: Detecting Sinkhole Attacks in Wireless Sensor Networks
عنوان ترجمه فارسی
ترجمه مقاله نظارت بر تعداد گام: تشخیص حملات گودال در شبکه های حسگر بی سیم

دسته : فناوری اطلاعات

ترجمه مقاله نظارت بر تعداد گام: تشخیص حملات گودال در شبکه های حسگر بی سیم

این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
شبکه حسگر بی سیم
Monitoring
Wireless sensor networks
Routing protocols
Intrusion detection

چکیده

ما مسئله دفاع از شبکه­ های حسگر بی سیم در برابر حملاتی که پروتکل های مسیریابی پویا را مختل می­کنند، بررسی می­کنیم. ما با سر در آوردن از هزینه یک مسیر حمله، یک سیستم تشخیص نفوذ جدید که حضور یک حمله گودال یا هر حمله ای که ترافیک را گمراه می­کند، ارائه می­کنیم.

مطالعه ما نشان می دهد، پروتکل­ های طراحی شده برای انتخاب کوتاه­ترین مسیر بین دو گره، در طول زمان، یک سری از مسیرهایی را که طول آن­ها توزیع لگ-نرمال را نشان می­دهد، انتخاب خواهند کرد. ما با استخراج محدوده تحمل­ پذیری از توزیع لگ-نرمال طول مسیر در شرایط عادی، یک طرح تشخیص ناهنجاری توسعه داده­ایم که حملات گودال را به شیوه ای که از لحاظ محاسباتی کارآمد باشد، تشخیص می­دهد. ما نشان می دهیم که طرح ما می تواند حملات را با دقت 96٪ و بدون هشدار کاذب با استفاده از یک سیستم تشخیص منفرد در یک شبکه شبیه سازی شده، تشخیص دهد.

-1 مقدمه

اهمیت شبکه های حسگر بی سیم (WSNs) به عنوان یک راه حل کم هزینه برای سنجش و جمع­آوری داده ­ها با رشد روبرو شده­ است. مزیت کلیدی شبکه ­های حسگر بی­سیم، استقرار آسان آن­ها است که بخشی از آن به دلیل استفاده از پروتکل های مسیریابی که خودشان شبکه را پیکربندی می­کنند، می­باشد [7]، [8]. با این حال، اگر شبکه­های حسگر بی­سیم باید برای نظارت بر زیرساخت های حیاتی مانند توزیع آب، مورد استفاده قرار گیرند، آنگاه ضروری است که یکپارچگی شبکه­ های حسگر بی­سیم در برابر حملات مخرب محافظت شود. به ویژه، پروتکل های مسیریابی استفاده شده با شبکه­ های حسگر بی­سیم به طور بالقوه­ای نسبت به حملات مسیریابی که می توانند اتصال در شبکه را مختل کنند، آسیب پذیر هستند. در حالی که دفاع سنتی رمزنگاری برای محافظت از شبکه های سیمی استفاده می شود، منابع محدود ارتباطی و CPU در گره های حسگر بی­سیم کم هزینه، رمزنگاری منابع­بر(مصرف کننده منابع بسیار) را غیر عملی می­سازد. در این مقاله، ما یک طرح محاسباتی کارآمد برای تشخیص یک کلاس خاص از حمله مسیریابی در شبکه­ های حسگر بی­سیم ارائه می­ دهیم…


ادامه مطلب و دانلود

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 1 =