دسته‌ها
فناوری اطلاعات - ترجمه مقاله کامپیوتر - ترجمه مقاله مقالات انگلیسی رایگان مقالات ترجمه شده

ترجمه مقاله طراحی یک سامانه‌ی نظارتی برای تشخیص پول شویی و تأمین مالی تروریسم

عنوان مقاله انگلیسی رایگان Design of a monitor for detecting money laundering and terrorist financing
عنوان فارسی ترجمه مقاله طراحی یک سامانه‌ی نظارتی برای تشخیص پول شویی و تأمین مالی تروریسم
ترجمه مقاله طراحی یک سامانه‌ی نظارتی برای تشخیص پول شویی و تأمین مالی تروریسم



:
:

:
:
تصویر پیش فرض

http://20elm.ir/wp-content/uploads/2016/10/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1.pngجزئیات بیشتر و دانلود مقاله ترجمه شده
(مقاله انگلیسی رایگان)
  عنوان فارسی ترجمه مقاله طراحی یک سامانه‌ی نظارتی برای تشخیص پول شویی و تأمین مالی تروریسم

چکیده

پول شویی را می توان مسئله ای نگران کننده­ در سطح جهانی دانست که در سطوح مختلفی همه کشورها را تحت تأثیر خود قرار می­ دهد. با توجه به اینکه بسیاری از کشورها با انجام این نوع فعالیت ها در خارج از کشور خود و دریافت پول از طریق فرآیند پول شویی از آن بهره مند شوند، این فعالیت به یک فعالیت جنائی مورد توجه مبدل گشته است.

مجرمینی که به یک کشور وارد می شوند اقدام به ایجاد شبکه هایی جنایی نموده و در نهایت فعالیت های خود را در آنجا انجام می دهند. اغلب مؤسسات مالی اقدام به پیاده سازی راهکارهای مبارزه با پول شوئی (AML) نموده اند تا با جعل سرمایه گذاری مقابله نمایند.

این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
مقاله درباره سیستم مبارزه با پول شویی
مقاله درباره نظارت و تشخیص پول شوئی
مقاله درباره نظارت بر تشخیص سیکل
Anti Money Laundering system
Money laundering monitoring and detecting
Cycle detection monitoring

مبانی کلیدی یک سیستم مبارزه با پول شویی برای هر مؤسسه مالی، در سطح زیادی وابسته به یک سیستم نظارتی کارآمد می باشد. هدف اصلی سیستم نظارت بر تراکنش های مبارزه با پول شوئی این بوده که بتوان رفتارهای مشکوک و احتمالی که در تراکنش های قانونی رخ می دهند را تشخیص داد.

در این مقاله به ارائه‌ چارچوبی نظارتی پرداخته خواهد شد که در آن، از تکنیک های مختلفی برای بهبود قابلیت های نظارتی استفاده می شود. این چارچوب، وابسته به روش نظارت مبتنی بر قاعده، نظارت تشخیص رفتار، نظارت خوشه و نظارت مبتنی بر تحلیل لینک می باشد. این فرآیند تشخیصی بر مبنای اتومات متناهی قطعی پول شوئی بوده که تشخیص پول شوئی به وسیله عبارت های منظم صورت می گیرد.

1-مقدمه

از پول شویی برای مخفی سازی فعالیت های جنایی استفاده می شود. این جرائم، شامل قاچاق مواد مخدر، فرار مالیاتی غیر قانونی، فعالیت های تروریستی و هر نوع جرم غیر قانونی دیگر می باشد [1]. پول شویی را می توان به عنوان فعالیت های غیر قانونی در نظر گرفت که به وسیله آن، مجرمین و تروریست ها می توانند ریشه فعالیت های غیر قانونی و مالکیت غیر قانونی دارائی های خود را که نتیجه فعالیت های جنایی می باشند مخفی سازند. چنین فرآیندی بدین معنا بوده که “پول کثیف” وارد یک چرخه” پول سالم” شده و البته ریشه جنایی این پول ها مخفی شده و ردیابی آن به امری مشکل مبدل می شود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =