دسته‌ها
فناوری اطلاعات - ترجمه مقاله مقالات انگلیسی رایگان مقالات ترجمه شده

ترجمه مقاله تحلیل سبد بازار موضوعی، در یک محیط چند فروشگاهی

عنوان مقاله انگلیسی رایگان Context-based market basket analysis in a multiple-store environment
عنوان فارسی
ترجمه مقاله تحلیل سبد بازار موضوعی، در یک محیط چند فروشگاهی

 دسته : فناوری اطلاعات

ترجمه مقاله تحلیل سبد بازار موضوعی، در یک محیط چند فروشگاهی
:
:

:
:
تصویر پیش فرض

http://20elm.ir/wp-content/uploads/2016/10/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1.pngجزئیات بیشتر و دانلود مقاله ترجمه شده
(مقاله انگلیسی رایگان)
عنوان فارسی
ترجمه مقاله تحلیل سبد بازار موضوعی، در یک محیط چند فروشگاهی

این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
قواعد انجمنی
مقاله درباره داده کاوی
زنجیره فروشگاه
مقاله درباره الگوریتم
Association rule
Data mining
Store chain
Algorithm

چکیده

در این مقاله قصد داریم روش جدیدی را برای تحلیل سبد بازار در یک محیط چند فروشگاهی و چند دوره ای ارائه دهیم. یک کاربر برای استفاده از این متد، بر اساس نیازمندی ها و کاربردش، در ابتدا اقدام به تعریف یک سلسله مراتب مفهوم زمانی و یک سلسله مراتب مکانی می کند.

یک مجموعه از موضوعات (کانتکس) نیز به صورت سامانمند از طریق این دو سلسله مراتب بدست می آید، بدین شکل که سطوح مفهوم در هر دو سلسله مراتب با هم ترکیب می شوند.

یک الگوریتم کارآمد را برای استخراج قواعد انجمنی را توسعه دادیم که می تواند نیازمندی های اعتماد را برای همه موضوعات ارضا نماید.

یک تصمیم گیر با بکار گیری این روش می تواند به تحلیل الگوهای خرید در سطوح کاملی از مفاهیم زمان و مکان بپردازد؛ برای مثال وی می تواند تصمیم های خود را در سطح ترکیبی از روزها و فروشگاه ها، در سطوح کلی تر مانند ترکیبی از فصل ها و ایالت ها، و ترکیبی از سطوح مختلف با یکدیگر، مثلاً ترکیب روزها و منطقه ها انجام دهد.

علاوه بر این انعطاف پذیری، قواعد انجمنیِ خوبی را نیز سازماندهی کرده ایم چرا که این قواعد، بر اساس موضوعاتی که از سلسله مراتب زمان و مکان بدست آمده است ایجاد می شود. ارزیابی های عددی نشان می دهد که این الگوریتم از نظر زمان اجرا کارآمد بوده و ممکن است بتواند اطلاعات غنی تری را نسبت به قواعد فروشگاه- زنجیره ای و فروشگاه های متعارف ایجاد نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 8 =