دسته‌ها
فناوری اطلاعات - ترجمه مقاله مقالات انگلیسی رایگان مقالات ترجمه شده

ترجمه مقاله دستیابی به سرویس های مطمئن و امن در محیط های رایانش ابری

عنوان مقاله انگلیسی رایگان Achieving reliable and secure services in cloud computing environments
عنوان فارسی ترجمه مقاله دستیابی به سرویس های مطمئن و امن در محیط های رایانش ابری
ترجمه مقاله دستیابی به سرویس های مطمئن و امن در محیط های رایانش ابری:
:

:
:
تصویر پیش فرض

http://20elm.ir/wp-content/uploads/2016/10/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1.pngجزئیات بیشتر و دانلود مقاله ترجمه شده
(مقاله انگلیسی رایگان)
عنوان فارسی ترجمه مقاله دستیابی به سرویس های مطمئن و امن در محیط های رایانش ابری

 

چکیده

در محیط های رایانش ابری، منابعی که در سرورهای ابری نگهداری می شوند از طریق شبکه و به شکل جریانی از داده به کلاینت ها منتقل می شوند.

بعلت نیاز به بلادرنگ و همه جا حاضر بودنِ سرویس های رایانش ابری، چگونگی طراحی یک مدل پیشرفته انتقال برای تضمین قابلیت اطمینان و امنیت سرویس ها، به یک مسأله کلیدی و مهم تبدیل شده است.

در این مقاله، ابتدا با ترکیب روش کلاینت/سرور (Client/Server یا C/S) و روش همتا به همتا (Peer-to-Peer یا P2P)، یک مدل انتقال جامع (Comprehensive Transmission یا CT) را برای انتقال مطمئن داده ها پیشنهاد می کنیم.

سپس یک پروتکل دو مرحله ای اشتراک منابع (Two-Phase Resource Sharing یا TPRS) را طراحی می کنیم که اساساً از یک مرحله پیش فیلتر و یک مرحله تأیید یا ممیزی تشکیل شده است تا بصورت موثر (efficiently) و محرمانه (privately) به قابلیت اشتراک مجاز منابع (authorized resourcesharing) در مدل CT دست یابیم.

آزمایش های گسترده ای روی مجموعه داده های ترکیبی اجرا شده تا امکان پذیری پروتکل ما را بررسی و تأیید کنند.

این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:


مقاله درباره رایانش ابری,
مقاله درباره امنیت داده,
مقاله درباره قابليت اطمينان,
مقاله درباره مدل انتقال جامع,

1-مقدمه

رایانش ابری بعنوان یک الگوی محاسباتی امیدبخش به کاربران اجازه می دهد تا بصورت شفاف و یکپارچه از سرویس هایی که تحت کنترل کاربر هستند، لذت ببرند. در رایانش ابری هر چیزی یک سرویس است (XaaS).

این بدان معنا است که منابع کامپیوتری (مانند سخت افزار، نرم افزار و داده ها) بصورت سرویس هایی تحویل می شوند که مشتریان می توانند در بستر اینترنت و در یک مدل “پرداخت در جریان استفاده (pay-as-you-go)” در آنها مشترک شوند یا اشتراک خود را لغو کنند…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 9 =