دسته‌ها
فناوری اطلاعات - ترجمه مقاله مقالات انگلیسی رایگان مقالات ترجمه شده

ترجمه مقاله انتخاب سرویس ابری با استفاده از تجزیه‌ و تحلیل تصمیم گیری چند معیاره

عنوان مقاله انگلیسی Cloud Service Selection Using Multicriteria Decision Analysis
عنوان فارسی
ترجمه مقاله انتخاب سرویس ابری با استفاده از تجزیه‌ و تحلیل تصمیم گیری چند معیاره

این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
مقاله درباره رایانش ابری
Cloud computing

دسته : فناوری اطلاعات

ترجمه مقاله انتخاب سرویس ابری با استفاده از تجزیه‌ و تحلیل تصمیم گیری چند معیاره

مقاله انگلیسی رایگان درباره Cloud Service Selection Using Multicriteria Decision Analysis:
:

:
:
تصویر پیش فرض

http://20elm.ir/wp-content/uploads/2016/10/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%AA%D8%B1%D8%AC%D9%85%D9%87-%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D9%88%D8%B6%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%B4%D8%AA%D8%B1.pngجزئیات بیشتر و دانلود مقاله ترجمه شده
(مقاله انگلیسی رایگان)
ترجمه مقاله

چکیده

رایانش ابری (CC) به تازگی توجه بسیاری از صنایع IT و محققان دانشگاهی را به خود جلب کرده است. CC از سرویس‌های منحصر به‌ فرد خود به عنوان اهرمی برای ارائه‌ی سرویس‌های پرداخت به میزان استفاده، در هر زمان، در هر مکان و به هر شیوه‌ای به مشتریان ابری استفاده می‌کند.

سرویس‌های ابری سرویس‌های مقیاس‌پذیر را به صورت پویا از طریق اینترنت در هنگام نیاز ارائه می‌کنند. بنابراین، تأمین سرویس نقش کلیدی در CC بازی می‌کند.

مشتریان ابری باید بتوانند سرویس‌های مناسب را با توجه به نیازهایشان انتخاب کنند. روش‌های متعددی برای حل مسئله‌ی انتخاب سرویس شامل تجزیه‌ و تحلیل تصمیم‌گیری چند معیاره (MCDA) ارائه شده است.

MCDA برای کاربر امکان انتخاب گزینه‌ای از بین گزینه‌های موجود را فراهم می‌کند. در این مقاله، ما استفاده از اپلیکیشن MCDA برای انتخاب سرویس در CC را تجزیه‌ و تحلیل می‌کنیم.

ما تکنیک‌های مختلف MCDA را ترکیب و تجزیه‌ و تحلیل کرده و تحلیل جامعی از این تکنولوژی برای عموم خوانندگان فراهم می­ کنیم. علاوه بر این ما طبقه‌بندی‌ای برگرفته از بررسی و مطالعه‌ی ادبیات کنونی ارائه می‌نماییم. در نهایت، ما جنبه‌های مدرن و عملی از پیاده‌سازی MCDA در انتخاب سرویس‌های رایانش ابری را مورد توجه قرار می­ دهیم.

نوآوری‌های این مطالعه در چهار بخش است: (الف) تمرکز بر تکنیک‌های MCDA مدرن، (ب) مشخص کردن آنالیز مقایسه‌ای و متناسب با روش‌های متعدد MCDA، (ج) ارائه‌ی طبقه‌بندی­ ای از طریق بررسی گسترده‌ی ادبیات و (د) تجزیه‌ و تحلیل و خلاصه‌سازی انتخاب سرویس‌های رایانش ابری در سناریوهای مختلف.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 18 =