دسته‌ها
فناوری اطلاعات - ترجمه مقاله مقالات انگلیسی رایگان مقالات ترجمه شده

ترجمه مقاله ارتقای عملکرد شبکه ی پزشکی از راه دور با فراهم آوردن امکان دسترسی به پیوندهای نوری فضای آزاد

عنوان مقاله انگلیسی

Performance Enhancement of Telemedicine Network by Free Space Optics Links Provisioning
عنوان ترجمه فارسی

ترجمه مقاله ارتقای عملکرد شبکه ی پزشکی از راه دور با فراهم آوردن امکان دسترسی به پیوندهای نوری فضای آزاد

دسته : فناوری اطلاعات

ترجمه مقاله ارتقای عملکرد شبکه ی پزشکی از راه دور با فراهم آوردن امکان دسترسی به پیوندهای نوری فضای آزاد

این مقاله ترجمه شده مهندسی فناوری اطلاعات در زمینه کلمات کلیدی زیر است:
شبکه ی پزشکی
پزشکی از راه دور
پیوندهای نوری فضای آزاد
Telemedicine Network
free space optical links

چکیده ترجمه مقاله ارتقای عملکرد شبکه ی پزشکی از راه دور با فراهم آوردن امکان دسترسی به پیوندهای نوری فضای آزاد :

مراقبت­های بهداشتی از پیاده­ سازی فناوری اطلاعاتی با سرعت پیشرفت بالا، بهره­ی بسیاری برده­ اند. این یک مأموریت چالش ­برانگیز برای محققان در پیاده­ سازی فناوری­ های امروزی همچون شبکه ­های مش بی­سیم است.

شبکه­­ های مش بی­سیم برای اطمینان از ساختاربندی زیرساخت­ شبکه­ ی پایدار و قابل اعتماد برای سیستم ­های پزشکی از راه دور مستقر گشته اند. آنها را بر سایر شبکه­ های بی­سیم ترجیح می­دهند، زیرا راه­ حلی که فراهم می­ آورند برای سرویس­ های باند عریض، قدرتمندتر است.

آنها قدرتمند هستند زیرا اگر مسیریابی به دلیل وجود نقص در برخی گره­ های مش امکان­پذیر نباشد، مسیریابی را می­توان توسط سایر گره­ های موجود در مش، مسیریابی نمود. شبکه­ ی مش بی­سیم تنها نمی­توانند پوشش را گسترش دهند، اما هم هزینه ­های کابل­کشی و هم هزینه ­های منبع انسانی را کاهش می­دهند.

با اینحال، عملکرد آنها به دلیل تداخل و بارهای متغیر، افت می­کند. تداخل یک مسئله ­ی حیاتی در شبکه­ های مش بی­سیم است. تداخل به دلیل درهم­ فشردگی طیف فرکانس رادیویی بدون مجوز روی می­دهد.

این مسئله را می­توان با استفاده از فناوری نوری فضای باز برای انتقال به جای فناوری فرکانس رادیویی در طیف بدون مجوز، حل و فصل کرد. مسئله­ ی ظرفیت شبکه با ارائه­ ی مجوز پیوندهای نوری فضای آزاد جهت تولید بازدهی مورد نیاز و به حداقل رساندن تداخل، حل می­شود.

شبکه­ ی پزشکی از راه دور شبکه ­ای است که به پهنای باند با ظرفیت بالا برای پوشش دادن تعداد زیادی بیماران راه دور نیاز دارد. مشاهده شده که فراهم آوردن امکان دسترسی به پیوندهای نوری فضای آزاد موجب ارتقای قابل ملاحظه­ ی عملکرد برای شبکه­ی پزشکی از راه دور می­شود.

1-مقدمه

شبکه­ های مش بی­سیم (WMN ها) [1،2] یک فناوری نوین قابل اعتماد برای فراهم آوردن امکان اتصال باند عریض به اینترنت و به کاربران نهایی است. آنها “خود ترمیم”، “خود سازمانده” و “خود تشکیل” هستند. از آنجاکه بکارگیری و پیکربندی آنها ساده است، محبوبیت فوق­ العاده­ای یافته­اند. آنها قابل اطمینان و مقرون به صرفه هستند. استقرار آنها در هر کجا و هر زمان که نیاز باشد، آسان است. دسترسی به اینترنت برای کاربران نهایی آسان است، چراکه می­توانند به سادگی به هر یک از روترهای WMN وصل شوند…

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 10 =